Przejdź do głównej treści
Rozmiar czcionek: A A+ A++

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Oficjalna strona I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie

Współpraca z młodzieżą z miasta Modin w Izraelu

Czcionka:

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Częstochowie współpracuje z ze Społecznością szkoły IRONI HEY z miasta Modi'in w Izraelu.


Czwarte spotkanie

4 kwietnia 2022 r. odbyło się czwarte w tym roku szkolnym spotkanie uczniów klasy III B z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły IRONI HEY z miasta Modi'in w Izraelu. Spotkanie online poświęcone było dyskusji na temat Holokaustu. Uczniowie mówili, dlaczego należy upamiętniać ofiary zagłady i mówić o tej strasznej zbrodni. Uczestnicy spotkania podzieleni na zespoły dyskutowali z rówieśnikami z Izraela. Nie zabrakło również czasu na pogawędkę na tematy codzienne. Kolejne spotkanie już wkrótce.


Trzecie spotkanie uczniów klasy III B z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły IRONI HEY z miasta Modi'in w Izraelu

27 stycznia 2022 r. odbyło się trzecie spotkanie uczniów klasy III B z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły IRONI HEY z miasta Modi'in w Izraelu. Pierwsza część spotkania poświęcona była 77. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła tę datę Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Polscy uczniowie zaprezentowali plakat, który przygotowali, by upamiętnić ofiary tej zbrodni. Plakat jest częścią międzynarodowej kampanii „WeRemember”.

Drugą część spotkania stanowiła praca w grupach. Uczniowie podzieleni na zespoły dyskutowali nad wspólnym projektem tablicy, który będzie wizytówką naszej współpracy.

E-dziennik

Ranking WaszaEdukacja.pl

Ranking olimpijski COPTIOSH

Tutoring - nowa filozofia kształcenia

Myślenie krytyczne

115-lecie szkoły

Projekt

ERASMUS +

Job shadowing

Partnerstwo

Skrzynka na sygnały

Kartka z kalendarza

Sto lat dla Niepodległej – kartka z kalendarza