Emily Henry – “Ludzie, których spotykamy na wakacjach”

Nazywam się Klaudia Frąszczak, książki zaczęłam czytać w wieku jedenastu lat i od tego momentu się w nich zauroczyłam. Na początku 2022 roku wpadłam na pomysł dzielenia się moją pasją z innymi i zaczęłam nagrywać filmiki o książkach z hasztagiem “booktok”, na platformie TikTok. Moje konto bardzo szybko zyskało na popularności i w pierwszy miesiąc zdobyłam tysiąc obserwujących. Moje nagrania zawierają polecenia książek, które moim zdaniem warte są przeczytania.

Jak zaczęłam moją „małą pracę”? Na początku sama pisałam maile do wydawnictw, w których przedstawiałam swoją chęć do współpracy recenzerskiej oraz podawałam tytuł, który mnie interesował. Z czasem przedstawiciele wydawnictw sami zaczęli proponować mi książki w zamian za recenzję. Po zapoznaniu się z opisem książki oraz biografią autora stwierdzam, czy dany tytuł mnie interesuje i odsyłam maila z danymi do wysyłki książki. Paczka przychodzi zazwyczaj przed premierą książki, aby miała czas na jej przeczytanie i wyrażenie własnej opinii.

Moja nazwa na TikToku oraz Instagramie to “claudi0ra”, zachęcam do śledzenia moich ruchów w mediach społecznościowych i zostawienia obserwacji.

„Ludzie, których spotykamy na wakacjach”
Mimo że tytuł oraz okładka tej książki wprowadzają nas w klimat delikatnej powieści, uważam, że pokazuje nam ona przepiękną wartość, jaką jest miłość. Bezgranicznie zakochałam się w wykreowanych przez Emily Henry bohaterach, którzy są kompletnymi przeciwieństwami.
Niesamowita więź, która ich łączy, oraz prosty do zrozumienia język sprawiają, że trudno jest się oderwać od dzieła autorki. Poppy i Alex są przyjaciółmi od jedenastu lat i, mimo że żaden z nich nie przyzna się do tego, czytelnik wie, że pomiędzy nimi jest ogromna chemia. Czy w końcu oboje odnajdą w sobie kogoś więcej niż towarzysza w podróżach? Dowiemy się tego, gdy wyjadą na ostatnie wakacje, które niestety nie potoczą się tak, jak Poppy planowała. W międzyczasie kobieta przeżywa wypalenie zawodowe i niezmiernie tęskni za prowadzeniem swojego dawnego bloga. „Tak bardzo go kocham. Kocham go bardziej niż wczoraj i już teraz wiem, że jutro będę kochała go jeszcze bardziej, bo każdy skrawek siebie, który mi daje, jest kolejnym do pokochania” – myślę, że te słowa zostaną w moim sercu na zawsze. Są wyjątkowe i pokazują, jak wielka i kojąca może być miłość dwojga ludzi do siebie. Jako miłośniczka komedii romantycznych jestem zachwycona tą książką, jest ona idealna na wakacje. Emily Henry jak zwykle mnie nie zawiodła.

Jak podobał ci się ten tekst?
[Głosów:7    Średnia:4.9/5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *